Krótko o nas

Żywienie w przedszkolu

Nasza kuchnia wyposażona jest w sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowywanie smacznych posiłków. Potrawy są przyrządzane codziennie z produktów dostarczanych na bieżąco. Przy układaniu jadłospisów stosuje się tzw. system dekadowy, to znaczy, ze przez 10 kolejnych dni nie powtarza się żaden posiłek.

Personel kuchenny przygotowuje posiłki według zasad racjonalnego żywienia, aby dostarczały dzieciom w codziennej diecie odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Posiłki zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych, zgodnie z normami kalorycznymi i energetycznymi.

W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Zawsze mogą prosić o dokładkę. Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale wychowawca nie zmusza dzieci do jedzenia. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również ćwiczenia zachowania się przy stole: używanie serwetek, posługiwanie się nożem i widelcem, itp.

Panie kucharki dokładają wszelkich starań, aby potrawy były kolorowe i zachęcające do spożycia nawet największego „niejadka”.

Organizujemy dla dzieci 3 posiłki w ciągu dnia:

ŚNIADANIE: w godz. 9:00 – 9:30
PRZEKĄSKA: w godz. 10:30 – 10:45 (owoc lub warzywo)
OBIAD: w godz. 12:00 – 12:30
PODWIECZOREK: w godz. 14:30 – 15:00

Zapewniamy stały dostęp do wody mineralnej. We wszystkich grupach, w salach są ustawione butle z wodą DAR NATURY. Wodę dzieci piją, kiedy mają na to ochotę.

Wypoczynek

Po obiedzie we wszystkich grupach, prowadzone są zajęcia wyciszające za pomocą wybranych technik relaksacyjnych( ćwiczenia relaksacyjne, bajkoterapia, muzykoterapia). W grupie 3- latków dzieci korzystają z odpoczynku poobiedniego z możliwością snu. To czas relaksu przy muzyce, słuchanie bajek i opowiadań czytanych przez nauczycielkę lub odtwarzanych z płyt.